Özsaygının Asıl Anlamı ve Hayatına Yansıyışı

Her şeyden önce, özsaygının ne anlama geldiğini öğrenmen gerekiyor. Hayatına nasıl etki yapacağını bildikten sonra, farkındalığını yükseltecek bir egzersiz öğreneceksin.

Giriş Bölümü:Özsaygının Asıl Anlamı ve Hayatına Yansıyışı

Ders Seviyesi:  Temel

Ders Süresi:  18:42

DERSİN AÇIKLAMASI

Self-efficacy ve self-respect terimlerinin türkçe anlamı nedir? Eğitim içerisinde özsaygının bu iki önemli yapı taşından bahsedeceğiz. Bunlar temel bilgiler çünkü bu ikisinden biri yerinde değilse, özsaygının yüksek olması mümkün değil.

Özsaygı, yeme içme gibi temel ihtiyaçların arasına girer. He, yaşamak için çok önemli mi? Hayır. Fakat tabiri caizse iyi bir hayat yaratmak istiyorsan, en temel ihtiyaçlarından biri özsaygı.

Dersin sonunda mutluluğu nasıl bloke ettiğini göreceksin. İşin ilginç tarafı, hayatımıza mutluluk sürekli geliyor. Özsaygı seviyesine bağlı olarak, insanların çoğu bunu engelliyor. Derste verilen egzersizle farkındalığın yükselecek ve hayatını aslında nasıl yaşadığını göreceksin.

DERS HAKKINDA SORULANLAR

SORU 1: Dersle alakalı sorularını, bu sayfada gördüğün "Soruların" kısmında sorabilirsin. Daha sonra soru cevaplar bu bölümde yayımlacak.

CEVAP 1: Benim cevabımı burada göreceksin.

SORU 2: Facebook hesabım yok, ne yapmalıyım? 

CEVAP 2: Sadece eğitime özel bir facebook hesabı açabilirsin. Kendi ismini kullanman şart, kim olduğunu anlamamız için. Aksi halde "Facebook açmak istemiyorum" diyorsan, buradan eğitimi takip etmeni öneririm. Bir not defteri al (eğitime özel), ve gidişatını orada paylaş.