Kendini Kabul Etmenin Yöntemi (Self-Acceptance)

Hayatında değişim gerçekleşmiyorsa, büyük ihtimalle kendini kabul etme aşamasını atlamışsın demektir. Bir şeyi değiştirmek için, o durumu kabul etmek gerekir. Kendini %100 kabul edebilmek için bu dersi incele.

İkinci Bölümü:Kendini Kabul Etmenin Yöntemi (Self-Acceptance)

Ders Seviyesi:  İleri Seviye

Ders Süresi:  15:38

DERSİN AÇIKLAMASI

İnsanlar değişimi istiyorlar ama en başında atladıkları önemi bir adım var: ŞU ANKİ DURUMLARINI KABUL ETMEK.

Kendilerini kabul etmek!

Sen yaşadığın duruma isyan ediyorsan, maalesef değişimi de göremeyeceksin. Değişimin birinci ve en temel adımı bu: Durumu olduğu gibi kabul edebilmek.

Bu yüzden bazı insanları görürsün... Hayatları boyunca aynı seviyede kalırlar. 5 sene sonra tekrar görüşürsün ama değişen hiçbir şey yok. Hayat kaliteleri hala aynı. Güçlü bir başlangıç yapmak için "Kendini Kabul Etme" aşamasını geçmen gerekiyor.

DERS HAKKINDA SORULANLAR

SORU 1: 3. Aşamada eft kullanılması daha iyi olmaz mı? Ya da o şekilde yapsak olur mu?

CEVAP 1: Biz burada nedenini sorgulamayı tercih ediyoruz. Tabii ki her problemin bir çok çözümü olabilir. EFT de bizim şu ana kadar bahsetmediğimiz, ama bir çok insanın başarıyla kullandığı bir rahatlama yöntemi. Size iyi geliyorsa, kullanmakta özgürsünüz.

SORU 2: Bir de birinci aşamada zorlanıyorum ben her şeyden önce ben diyemiyorum. Esas sorunum da etrafımdaki insanları kendimden öne koymak.

CEVAP 2: Size tavsiyem, bunu sadece 1 gün deneyerek uygulamanız. Sadece 1 gün boyunca İLK ÖNCE BEN deyin. Sonra sonuçlarını kendiniz görürsünüz.

Ya da bunun tam tersini yapıp, hiçbir şekilde kendinizi öncelik yapmayın. Hakikaten… Örneğin çok susadınız ama elinizdeki su şişesini başkasına verin. Bu seviyede abartmanızı istiyorum. Bunu 1 hafta boyunca yaparsanız, bu davranışın ne kadar zarar verici olduğunu anlayacaksınız.